X
کارگروه خانواده

وکالت ازدواج دختر

admin 0 415 رتبه مطلب: بدون رتبه

در مورد عقد دوشیزه باكره، بعد از انتخاب و رضایت خودش، باید از پدر یا جدپدری او نیز كسب اجازه كرد و با صلاح دید و مشورت آن ها اقدام نمود. در این مورد نیز اجازه دختر شرط اساسی بلكه ركن عقد است .

وکالت اختلافات نامزدی و خسارت

admin 0 401 رتبه مطلب: بدون رتبه

آشنایی خانواده‌ها برای ازدواج فرزندان، از آن رویدادهایی است که نیاز به آگاهی‌های حقوقی دارد. باورهای غلط و بی‌اطلاعی از قلمرو حقوقی روابط، منجر به اختلاف و گاه طرح شکایت‌هایی می‌شود.

وکالت ازدواج مجدد

admin 0 403 رتبه مطلب: بدون رتبه

مرد مجرد یا همسر ازدست داده، در قوانین حقوقی کشورمان هیچ منعی برای ازدواج مجدد ندارد. هیچ قانونی نیز وجود ندارد که به شکل غیرمستقیم مانع از ازدواج مجدد وی گردد.

وکالت حکم حجر

admin 0 417 رتبه مطلب: بدون رتبه

گاهی قوای ذهنی و روانی انسان تحلیل می‌رود و نیاز به مراقبت و نگهداری پیدا می‌کند. قانونگذار در چنین مواردی برای اینکه شخص برخلاف مصلحت خود کاری انجام ندهد و اسیر فریب دیگران نشود اقداماتی انجام داده است.

وکالت رجوع

admin 0 422 رتبه مطلب: بدون رتبه

گاهی بعد از مدتی جدایی، زوجین از تصمیم گرفته‌شده، پشیمان می‌شوند و تصمیم به بازگشت و بازسازی زندگی مشترک را دارند. در چنین شرایطی و از آن‌جاکه تأکید الهی بر حفظ بنای خانواده است

وکالت طلاق

admin 0 413 رتبه مطلب: بدون رتبه

طلاق در لغت به معنای رهایی،  ترک کردن و آزاد کردن است . در واقع وقتی مردی همسرش را طلاق می­دهد او را ترک نموده و رها می­سازد.

وکالت فسخ نکاح

admin 0 419 رتبه مطلب: بدون رتبه

در عقد نكاح طرفین یا یكی از آنها نمی‌توانند حق فسخی برای خود در نظر بگیرند، به عبارت دیگر عقد نكاح از عقود لازم است اما موارد محدود و منحصری در این زمینه وجود دارد.

وکالت نفقه اقارب

admin 0 407 رتبه مطلب: بدون رتبه

نفقه در لغت به معنای هزینه، خرج، روزی و مایحتاج معاش آمده است . معنی اصطلاحی نفقه هم نزدیک به معنی لغوی آن و عبارت از چیزی است که برای گذراندن زندگی ، لازم و مورد نیاز است.

وکالت نفقه زوجه

admin 0 426 رتبه مطلب: بدون رتبه

نفقه زوجه عبارت است از تامین هزینه زندگی زن که شامل خانه ، اثاثیه منزل ، غذا ، لباس،دارو و درمان از زمان عقد دایم که بر عهده زوج می باشد.

وکالت نفی ولد

admin 0 431 رتبه مطلب: بدون رتبه

یک وکیل پایه یک دادگستری،در توضیح دعوای نفی ولد گفت: گاه به لعان دعوی نفی ولد گفته می شود به این اعتبار که شوهر، کودکی را که به ظاهر از آن اوست انکار می کند.

وکالت ولایت

admin 0 422 رتبه مطلب: بدون رتبه

ولایت ( به فتح وكسر واو ) در لغت به معنی حكومت كردن ، تسلط پیدا كردن ، دوست داشتن ، یاری دادن ، دست یافتن و تصرف كردن آمده است.

RSS